oget.pl
Znajdujesz się w: oGet.pl » Programy » Sky Chart 3.8.2450

Sky Chart 3.8.2450

» Nazwa Sky Chart 3.8.2450
» Rozmiar 30 Mb
» Licencja Freeware
» System Windows: 98/ME/2000/XP/Vista/7
» Producent Patrick Chevalley
» Pobrań 261

Pobierz

Sky Chart to darmowy program, który służy do wykreślania map nieba. Program korzysta z danych zawartych w 16 katalogach obiektów, które można pobrać automatycznie z poziomu programu lub ręcznie ze strony projektu (dział „Additional Catalog”).

Na mapie zobaczyć można pozycje planet, planetoid, komet, mgławic, gwiazdozbiory i tak dalej. Program jest przeznaczony do tworzenia map nieba, przede wszystkim przygotowanych do konkretnych obserwacji. Sky Charts umożliwia wygodny wybór odpowiednich katalogów, kolorów i wymiarów gwiazd czy też innych obiektów, prezentacje planet oraz układ i siatki współrzędnych. Sky Charts można polecić wszystkim miłośnikom obserwacji nieba. Na stronie autora dostępna jest przejrzysta dokumentacja (niestety tylko w jęz. ang.), która ułatwia efektywne korzystanie z aplikacji. Oczywiście program posiada funkcje typowego planetarium cyfrowego, jak symulacja ruchu ciał niebieskich w czasie, zmiana lokalizacji obserwatorium oraz ustawienia horyzontu.

Rzadko spotykaną, ale z pewnością ważną funkcją programu, jest sterowanie teleskopem. Podłączony do komputera teleskop cyfrowy można naprowadzić na wybrany z mapy obiekt lub odczytać z teleskopu jego pozycję i pokazać obserwowany fragment nieba na mapie.

dodaj komentarz

Nie przeklinaj, w sieci nie jesteś anonimowy.

Kod:
Ostanio wyszukiwane pliki: mafia 2, Red alert 3, Command Conquer Red Alert 3, opera, FlightGear, command conquer, psp, mafia 2, quake, wiedżmin, Diablo, postal, the punisher, colin, command & conquer, iron storm, Command Conquer Red Alert 3, lightroom 4, lightroom 4, red alert 3, soldier, tekken, tekken 3, wiedzmin 2, wiedzmin 2, programy do ściągania, programy do zdjęć