oget.pl
Znajdujesz się w: oGet.pl » Programy » Sky Chart 3.8.2450

Sky Chart 3.8.2450

» Nazwa Sky Chart 3.8.2450
» Rozmiar 30 Mb
» Licencja Freeware
» System Windows: 98/ME/2000/XP/Vista/7
» Producent Patrick Chevalley
» Pobrań 261

Pobierz

Sky Chart to darmowy program, który służy do wykreślania map nieba. Program korzysta z danych zawartych w 16 katalogach obiektów, które można pobrać automatycznie z poziomu programu lub ręcznie ze strony projektu (dział „Additional Catalog”).

Na mapie zobaczyć można pozycje planet, planetoid, komet, mgławic, gwiazdozbiory i tak dalej. Program jest przeznaczony do tworzenia map nieba, przede wszystkim przygotowanych do konkretnych obserwacji. Sky Charts umożliwia wygodny wybór odpowiednich katalogów, kolorów i wymiarów gwiazd czy też innych obiektów, prezentacje planet oraz układ i siatki współrzędnych. Sky Charts można polecić wszystkim miłośnikom obserwacji nieba. Na stronie autora dostępna jest przejrzysta dokumentacja (niestety tylko w jęz. ang.), która ułatwia efektywne korzystanie z aplikacji. Oczywiście program posiada funkcje typowego planetarium cyfrowego, jak symulacja ruchu ciał niebieskich w czasie, zmiana lokalizacji obserwatorium oraz ustawienia horyzontu.

Rzadko spotykaną, ale z pewnością ważną funkcją programu, jest sterowanie teleskopem. Podłączony do komputera teleskop cyfrowy można naprowadzić na wybrany z mapy obiekt lub odczytać z teleskopu jego pozycję i pokazać obserwowany fragment nieba na mapie.

dodaj komentarz

Nie przeklinaj, w sieci nie jesteś anonimowy.

Kod:
Ostanio wyszukiwane pliki: mafia 2, xpand rally, iobit, Prince of Persia Two Thrones, Prince of Persia Two Thrones, el dorado, mafia, Romance, Warlords Battlecry, adobe, Mafia, mafia 2, mafia 2, mafia 2, Revo Uninstaller, winzip, winzip, winzip, MAFIA 2, mafia 2, Red alert 3, Command Conquer Red Alert 3, opera, FlightGear, command conquer, programy do ściągania, programy do zdjęć