oget.pl
Znajdujesz się w: oGet.pl » Gry » FlightGear Flight Simulator 2

FlightGear Flight Simulator 2

» Nazwa FlightGear Flight Simulator 2
» Rozmiar 299 Mb
» Licencja GPL
» System Windows: 98/ME/2000/XP/Vista/7
» Producent FlightGear Devlopers & Contributors
» Pobrań 782

Pobierz

FlightGear to niezwykle realistyczny symulator lotu posiadający licencje GNU/GPL. Gra, choć ze względu na poziom skomplikowania i formę lepiej mówić o programie symulacyjnym, lub po prostu symulatorze jest rozwijana konsekwentnie od 1997 roku.

Istotą projektu jest to by jego użytkownicy mogli współtworzyć i rozwijać mapy, nad którymi możemy latać oraz dodawać nowe modele samolotów.

FlightGear opiera się na silniku nazywanym SimGear, który wykorzystywany jest zarówno w programie jak i podczas badań rozwojowych nad kolejnymi jego elementami. Symulator oferuje ogromne możliwości co doskonale jest ilustrowane przez liczbę samolotów, szybowców i helikopterów, którymi możemy latać. Wszystkie dostępne samoloty odwzorowane są z maksymalną dbałością o realizm i szczegóły zarówno jeśli chodzi o projekt jak i o odwzorowanie zachowania w powietrzu. FlightGear oferuje możliwość zasiadania za sterami zarówno jednopłatowych samolotów z silnikiem o układzie gwiazdowym rodem z nieba doby lat dwudziestych XX wieku jak i ultranowoczesnych wojskowych odrzutowców czy nawet samolotów pasażerskich wielkości 737. Symulator korzysta z trzech modeli lotu JSBim - korzystanie z którego zalecają twórcy, dane samolotów i silników zapisane są w plikach XML i bazują na oficjalnej dokumentacji. Pozostałe dwa to YASim bazujący na modelowaniu przepływów powietrza oraz UIUC model rozwijany kiedyś przez NASA w procesie własnych badań rozwojowych. Ważnym elementem gry są również realistyczne mapy, uzupełniane przez społeczność skupioną wokoło symulatora o modele 3D prawdziwych budynków. I tak już dziś możemy polatać między wieżowcami Manhattanu lub zabytkami Paryża.

dodaj komentarz

Nie przeklinaj, w sieci nie jesteś anonimowy.

Kod:
Ostanio wyszukiwane pliki: r red alert 3, silent hill 4, silent, mafia 2, mafia 2, meda, meda, meda, meda, planet, mafia 2, mafia 2, meda, Ghost Recon: Advanced Warfighter 2, Command Conquer Red Alert 3, mafia, mafia, Command Conquer Red Alert 3, iron storm, Championship Manager 2010, Command Conquer Red Alert 3 Uprising, Command Conquer, Tomb Raider, motogp, worms 3d, programy do ściągania, programy do zdjęć